–>

Почина и 9 годишното девојче во сообраќајката кај Златибор, сестра ѝ се бори за живот

1622718710-1622715472624.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

9 годишното девојче кое беше тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случи околу 8 часот им подлегна на повредите, потврдија за Нова.рс.

Според информациите со кои располагат, животот на другата девојка е во опасност.

Како што објавивме претходно, во несреќата загинаа Драгослав С.(65) и Зорица С.(66) од Белград, а двајца малолетни сопатници на возраст од 11 и 9 години со тешки повреди се пренесени во болницата во Ужице.

Според првите информации, до несреќата дошло кога Драгослав С. излегол од колоната од правец на Златибор и преминал на спротивната страна, кога со автомобил „шевролет“ прелетал директно под цистерната што се движела од правец на Пожега.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK