По експлозија на гас се урна станбена зграда во Турција

turcija_eksplozija_gas_3434

– Во турската покраина Јозгат се урна станбена зграда откако имаше експлозија предизвикана од истекување на гас.

„Си-ен-ен Турк“ објави дека екипи на брзата помош успеале од под урнатините да извлечат четири лица.

За сега нема податоци за потенцијалните жртви, ниту информации за причината за истекување на гасот.

Facebook
Twitter
LinkedIn