Дендиас: Поддршка од Грција за албанскиот народ и албанската влада по земјотресот


Поддршка за народот и владата во Албанија по силниот земјотрес, изрази министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас преку неговиот официјален „Твитер“ профил, ,јави дописничката на МИА од Атина.


 

-Ја изразуваме поддршката на Грција за народот и владата на Албанија за последиците од земјотресот што ја погоди нашата соседна земја, напиша Дендиас на „Твитер“.