December 4, 2022
Интересно

Во Германија уапсена 72-годишна пациентка, ѝ го исклучила кислородот на друга, 79-годишна штитеничка

Во болницата во Манхајм, Германија, во вторникот, лекарите морале да реанимираат 79-годишна пациентка поради друга штитеничка, пренесува „Фокс њуз“. – Сè уште не сме сигурни дали двете жени се познаваат, но 72-годишната жена е доволно [...]