Барселона поднесе жалба против судијата во Ел Класико - МИА
Спорт

Барселона има освоена само осум бода по шест кола во Ла Лига, првпат по 18 години

Барселона, 1 ноември 2020 () – Фудбалскиот клуб Барселона, покрај финансиска, се наоѓа и во резултатска криза. Каталонците синоќа ремизираа на гостувањето кај Алавес (1:1) во рамките на 8. коло од шпанското првенство. Барселона под […]

Спречена кражба на музички инструменти во Берово - МИА
Хроника

Непознато возило удрило во велосипедист Т.А.(56) од село Куклиш

На 30.10.2020 во 05.30 часот на ул. “Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот пат за село Градско Балдовци во Струмица, засега непознато возило удрило во велосипедист Т.А.(56) од село Куклиш. Во незгодата со тешки телесни […]

Хроника

Полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода Ќ.С.(51) од Гостивар и Ш.Ф.(28) од село Чегране

На 30.10.2020 во 15.15 часот во Гостивар полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода Ќ.С.(51) од Гостивар и Ш.Ф.(28) од село Чегране, гостиварско, бидејќи кај нив била пронајдена дрога – хероин. По […]

ВМРО-ДПМНЕ: На денот од смртта на Гоце Делчев, Заев и СДСМ го негираат неговиот македонски идентитет - МИА
Опозиција

Ако Македонија има џелат тоа е Зоран Заев, а задолжен за геноцидот за сопствениот народ е Венко Филипче

Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џелат тоа е Зоран Заев, а задолжен за геноцидот за сопствениот народ е Венко […]