Спорт

Басконија ја скрши „клетвата“ во Пиреја, тежок пораз за Звезда

Басконија го одигра најдобриот натпревар оваа сезона за да стигне до своја прва победа над Олимпијакос од 2007 година и серија од 15 порази. Басконија немаше победено во Пиреја од плејоф натпреварот на 7 април […]

Спорт

Барса останува совршена во Лигата на шампионите

Барселона продолжува со застрашувачката форма во ЕХФ Лигата на шампионите, забележувајќи го седмиот триумф во седум меча оваа сезона, откако иако потешко од очекувањата со 29:25 (13:12) беа подобри од Кил во дербито. Ова е […]

Спорт

Мбапе и Гризман контра полициската бруталност и расизмот во Франција

Ѕвездите на француската репрезентација, Килијан Мбапе, Антоан Гризман, Бенжамин Менди и Александер Лаказет остро ја критикуваа француската полиција по видеото кое се појави на социјалните мрежи од бруталното претепување на еден музички продуцент во Париз. […]

Опозиција

Мицкоски: Не смее да преговара нешто што не е за преговарање, Заев се однесува како пропаднат коцкар

Мора да се водиме на фактичка ситуација во смисла на историски факти. Не смееме да седнеме на маса и да преговараме за нешто што не е за преговарање. Како дојдовме во оваа ситуација да се […]

Опозиција

Mицкоски: Тврдењето на Заев дека народот во Струмица и Петрич зборат ист јазик е глупост на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 каде што посочи дека тврдењето на Заев дека народот во Струмица и Петрич говорат на ист јазик е глупост. „Кај мене […]

Спорт

ЛЕ: Звезда и Динамо пред европска пролет, Милан никако против Лил

Милан одигра само 1:1 на гостувањето кај францускиот Лил, за да ја продолжи неизвесноста во групата Х во Лига Европа, каде што Спарта Прага го „демонтираше“ Селтик со 4:1. Саму Кастилехо ги донесе „росонерите“ во […]

Спорт

Огнено збогување со Марадона околу „Сан Паоло“

Неапол со огнена „поворка“ околу својот омилен стадион кој наскоро ќе го носи името на Диего Марадона се простија со аргентинската легенда која остави голем печат кај навивачите на Наполи, носејќи им ја славната прва […]

Свет

Словачка го откажа вториот круг од масовното тестирање за коронавирус

Вториот круг на тестирање за коронавирус на ниво на цела Словачка наиде на отпор и поради тоа е одложен на неопределено време Премиерот, Игор Матовиќ, рече дека вториот круг кој требаше да се изведе на […]

Опозиција

Мисајловски:ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи распродавање на националните интереси, од утре протести низ цела Македонија

Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Сител зборуваше кои се следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија каде рече дека ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи и понатаму со протести низ целата држава. […]