Реакција на Синдикатот на полицијата за прераспределувањето на полициските службеници - МИА
Хроника

Кривична пријава против Ј.Х.(37) од Крушево

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Ј.Х.(37) од Крушево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама во службата“. На 05.04.2019, пријавениот, при склучување на усмен договор за купување […]