Манчестер јунајетд се откажа од Санчо ова лето - МИА
Спорт

Хет-трик на Санчо во убедливиот триумф на Борусија Дортмунд против Падерборн

Падерборн, 31 мај 2020 () – Борусија Дортмунд вечерва го совлада Падерборн со 6:1 во натпревар од 29. коло на Германското фудбалско првенство. Пола од головите за гостите, односно хет-трик отиде на сметката на Џејдон […]

Македонскиот полициски синдикат бара да престанат политичките борби во МВР - МИА
Македонија

Македонскиот полициски синдикат бара да престанат политичките борби во МВР

Скопје, 31 мај 2020 () – Македонскиот полициски синдикат денеска преку соопштение побара да престанат политичките борби кои одат на штета на Министерството за внатрешни работи и на довербата што граѓаните ја имаат во оваа […]

No Picture
Свет

Братот на Џорџ Флојд раскажа каков разговор имал со Трамп (видео)

  Вашингтон, 31 мај 2020 () – Филонис Флојд, братот на од полицијата убиениот афроамериканец Џорџ Флојд, причина која што предизвика масовни протести и немири низ Америка, изјави дека разговарал како со претседателот Доналд Трамп, […]

Доделена првична помош за семејството од Луке чиј дом изгоре до темел - МИА
Општини

Доделена првична помош за семејството од Луке чиј дом изгоре до темел

Крива Паланка, 31 мај 2020 () – Општина Крива Паланка, Општинската организација на Црвен крст и повеќе хумани граѓани и правни лица му доделија првична помош на семејството од село Луке кое остана без покрив […]

Опозиција

Јанушев до СДСМ: Македонија не може да живее нормално, додека луѓе умираат поради вашата неспособност

Најмногу заболени, најмалку тестирани, најмногу починати. Нивната нова нормалност е ненормалност. Македонија не може да живее нормално, додека луѓе умираат поради нивната неспособност. Виновни се! Со почит, Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

ФК Ренова: Имаме четворица позитивни на коронавирусот - МИА
Спорт

ФК Ренова: Имаме четворица позитивни на коронавирусот

Тетово, 31 мај 2020 () – Фудбалскиот клуб Ренова преку својот официјален клупски Фејсбук прфил ги потврди шпекулациите дека има заразени со коронавирус во нејзините редови. – Сакаме да ве информираме дека вестите штоги прочитавте […]

Клоп за трансферот на Кутињо во Барса: Немавме шанси против нив - МИА
Спорт

Мурињо не смета на трансфер на Кутињо, плата на играчот е премногу висока за Тотенхем

Лондон, 31 мај 2020 () – Играчот од средниот ред на Барселона, Филипе Кутињо, кој игра на позајмица за Баерн, нема да замине во Тотенхем. Тренерот на Спарси, Жозе Мурињо не е заинтересиран за трансфер […]