Хроника

Б.Ш.(22) удри пешак со своето возило

На 30.08.2018 година околу 11,00 часот било пријавено дека во с.Мислешево-струшко патничко моторно возило „Шевролет Лачети“ со струшки регистерски таблици, управувано од Б.Ш.(22), удрило во пешакот О.Ш. (79), и двајцата од с.Мислешево-струшко. Во незгодата О.Ш. […]