Хроника

Тешка сообраќајка во Македонска Каменица

На 29.06.2018 година во 15,30 часот на локалниот пат село Моштица – Македонска Каменица, се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл „Томос“ управуван од 16 годишно лице од село Саса-Македонска Каменица и патничко моторно возило „Поло“ […]