Вести

ЕУ бирократите конечно слушнаа за разочарувањето на Македонците од ЕУ

Маријана Петир зборуваше за прашањето на Република Македонија и започнувањето на пристапни преговори за ЕУ. Им го објасни зголеменото разочарување на Македонците од односот на ЕУ кон Република Македонија и од двојните стандарди кои ЕУ […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ зборува со докази и аргументи!

ВМРО-ДПМНЕ зборува со докази и аргументи, додека СДСМ не понуди ниту еден аргумент. Прашањето на кое треба да се одговори е што бараат налепниците на фирмата СВ Инвест на камионите кои се во сопственост на […]

Опозиција

Лицемерието на градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ нема крај!

Урбаниот и сообраќајниот хаос во Дебар Маало продолжува. Лицемерието на градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ нема крај. Тој го одби барањето на центарци за конечно ослободување на тротоарите во Дебар Маало од автомобили под […]

Опозиција

Криминалниот картел влегува во милионски бизниси

Криминалниот картел влегува во милионски бизниси. Заев и Анѓушев треба да одговорат колку е зголемено нивното богатството откако ја превземаа  власта? Тие мораат да одговорат зошто имотот кој го стекнале тие или нивните најблиски не […]

Власт

Мицкоски објави целосна невистина, класична лажна вест измислена од ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски е во безидејност и во агонија па измислува непостоечки случаи и лажни вести. Случајот за коjшто зборуваше денеска Мицкоски е целосно измислен, и нема никаква врска со реалноста. Ниту има некаков криминал во РЕК […]

Опозиција

ПОДЕМ: Дали последните политички изјави од македонскиот државен врв се во функција на подготвување на терен за промена на уставот!?

Партијата на обединети демократи на Македонија – ПОДЕМ пред целата македонска јавност прашува дали последните политички изјави од македонскиот државен врв се во функција на подготвување на терен за промена на уставот. Од Премиерот Зоран […]

Опозиција

Стефан Богоев цели шест месеци е градоначалник, а нема направено ниту еден проект

Стефан Богоев цели шест месеци е градоначалник, а нема направено ниту еден проект.  Ветуваше чист Карпош, а сега гледаме како од една од најурбаните општини во Скопје,  се претвора депонија. Наместо големиот парк кој го […]

Политика

Адеми: Образованието е основа на општествениот и регионален развој

Заменик министерот за образование и наука Арбер Адеми се обрати на четвртата годишна конференција на Асоцијацијата на балканските универзитети, која во следните два дена ја организира Универзитетот во Тетово, а посветена е на соработката помеѓу […]

Вести

ДЕМАНТ ОД МОН: Нема шуга во Владо Тасевски – училиштето е безбедно

Министерството за образование и наука ги демантира шпекулациите и дезинформациите кои се појавија во дел од медиумите во врска со појавата на заразната болест во основното училиште „Владо Тасевски“ во општина Карпош. Ја уверуваме јавноста […]

Вести

Тотал инжинеринг на Вице Заев испрати официјален демант за обвинувањата на Мицкоски!

Во врска со изнесените лаги од страна на Христијан Мицкоски, кои се однесуваат на наводна работа на механизација која е сопственост на Тотал инџинеринг во РЕК Битола, ја известуваме јавноста дека единствената вистина е следнава: […]