Опозиција

СДСМ за 10 месеци не успеа да реализира ниту еден инфраструктурен проект

Се што видоа граѓаните од владата на СДСМ во изминатите 10 месеци се само деструктивни политики, стопирање и блокирање. СДСМ за 10 месеци не успеа да реализира ниту еден инфраструктурен проект, но затоа умеат да […]

Uncategorized

ВМРО-ДПМНЕ со реакција на изјавата на Горан Сугарески

Измина скоро цела година, а СДСМ и Сугарески не сработеа буквално ништо. Ги бива само за парадирање пред проектите кои што ги обезбеди и отпочна ВМРО-ДПМНЕ. Увидот кој што го направи Сугарески на автопатот Неготино-Демир […]

Доза здравје

Исчистете ги цревата од токсини со само една лажица од овој сируп

Нашите црева се од особено значење и затоа е потребно повремено да се грижиме за нивно добро и квалитетно чистење од екскрементните остатоци. Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој […]

Вести

Таксист нападнал Американец во Скопје: „Јас сум главен и јас ја контролирам ситуацијата„

Во Полициската станица – Центар вчера околу 19 часот и 10 минути, 32-годишниот Р.Р.  од Северна Каролина-САД, со привремено престојувалиште во Скопје, пријавил дека истиот ден околу 16:45 часот од плоштадот „Скендербег“ се качил во […]

Вести

Бурна реакција од Мицкоски: Владата планира да удри по џебот на граѓаните!

Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на граѓаните. Повисоки даноци е цената која треба да ја платат граѓаните за неспособноста и неработата […]

Вести

Насилни протести во Албанија поради поставување на патарини на автопатот Косово – Албанија (ФОТО + ВИДЕО)

Во близина на тунелот Калимаш во Албанија, на автопатот Косово – Албанија, по поставувањето на патарини започнаa протести од месното население. Меѓутоа Албанија мора да ги постави овие патарини поради тоа што долгот кон американски […]

Вести

Информација за состојбата со нивото на реката Црн Дрим и браната Глобочица

Од АД ЕЛЕМ Скопје, подружница ХЕС „Црн Дрим“ – Струга известуваат за зголемен прелив на брана Глобочица. Согласно временската прогноза за 31.03-01.04.2018 година каде се очекуваат врнежи на дожд во количиуна од 20 л/м2, особено […]

Власт

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со години го криеше бројот на вработени во администрацијата!

ВМРО-ДПМНЕ со години го криеше бројот на вработени во администрацијата, процесот на реформи обезбедува независни и професионални државни институции За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога бројот на лица вработени во државната и јавната адиминстрација […]

Македонија

Мицкоски испрати честитка до Еврејската заедница по повод празникот Песах

Почитувана г-ѓо Романо Николиќ,   Дозволете ми во мое лично име и во име на партијата на сите граѓани на Република Македонија кои се припадници на Еврејската заедница да ви го честитам големиот празник Песах. […]

Македонија

Уапсен човекот кој искрши казино со копач во Струмица

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава  против лицата: А.В (49) и Д.Г (34),  двајцата од с.Василево, струмичко, како и против В.Ѓ( 25) од с.Баница, струмичко, поради постоење основано […]