Политика

Средба на Државниот секретар во МНР Виктор Димовски со Бригадниот генерал на Армијата на Словенија, Милко Петек

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи, Виктор Димовски денес оствари средба со Бригадниот генерал на Армијата на Словенија, Милко Петек кој престојува во работна посета на Република Македонија.   На средбата, Државниот секретар Димовски, […]

Политика

СДСМ со реакција на прес конференцијата на Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ

За разлика од времето кога ВМРО-ДПМНЕ парите од скапите и нетранспарентни задолжувања расипнички и криминално ги трошеше на барок, споменици и луксуз, Владата предводена од СДСМ преку одговорно управување со јавните финансии ја стабилизира економијата […]

Вести

Министерот Спасовски и Директорот на БЈБ Велковски имаа работна средба со Генералниот Директор ЦСЗЈЕ г-ѓа Малеева

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со генералниот директор на Центарот за спроведување на законот во Југоисточна Европа,Снежана Малеева. Спасовски и Малеева разговараа за натамошната соработка во заедничката борба против криминалот, […]

Вести

Зошто на ВМРО-ДПМНЕ толку и пречи зајакнатата меѓународната позиција на Република Македонија?

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести и со тоа да работи на штета на граѓаните и на Република Македонија. Претседателот на СДСМ и премиер на Република Македонија, Зоран Заев во интервјуто за Ројтерс ги повтори […]

Вести

Сообраќајна несреќа на магистралниот пат Градско – Прилеп, едно лице почина

Денеска (28.02.2018 година) околу 10,10 часот на магистралниот пат Градско – Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Волво“ со приколка со велешки регистарски ознаки управувано од Ј.Г.(30) од Велес  и такси возило […]